OLTRONIK - Maszyny i urządzenia do sitodruku
druk suszenie aktywacja nadruki kontakt
info@oltronik.com.pl
OLTRONIK - MASZYNY I URZĄDZENIA DO SITODRUKU info@oltronik.com.pl

• Automat do sitodruku ASP-5000K

Maszyna ASP5000K
 

 
 
       Całkowicie nowa rodzina maszyn typu ASP-5000K, będąca uzupełnieniem i rozwinięciem dotychczasowej oferty firmy OLTRONIK, to automatyczne karuzele umożliwiające nadruk metodą sitodruku (opcjonalnie hots-stampingu / druku inkjetowego) na kilku wyrobach tego samego typu równocześnie, przy czym ilość kolorów i zamontowane na urządzeniu oprzyrządowanie dostosowywane są każdorazowo do indywidualnych potrzeb zamawiających.
Folder ASP-5000K w pliku PDF
 
       Maszyny z serii ASP-5000K są przeznaczone wykonywania nadruków farbami UV lub termoplastycznymi techniką sitodruku w 2-6 kolorach (w zależności od wersji), na przedmiotach z tworzyw sztucznych, szkła, papieru, drewna, metalu, stearyny, itp. o przekroju okrągłym, prostokątnym lub kwadratowym oraz przedmiotów płaskich lub opcjonalnie (po zakupie dodatkowego oprzyrządowania i oprogramowania) wyrobów owalnych. Drukowane wyroby mogą lekko stożkowe, o maksymalnym kącie wierzchołkowym do 15°.

Karuzelowa konstrukcja o wielu stacjach wykonawczych umożliwia przeprowadzenie pełnego procesu produkcyjnego, obejmującego załadunek, przygotowanie powierzchni, pozycjonowanie, zadruk, suszenie i rozładunek na kilku lub kilkunastu wyrobach danego typu jednocześnie, co znacząco zwiększa wydajność maszyny.

Dzięki swej wydajności oraz przystosowaniu do szybkich zmian drukowanych wyrobów, urządzenia z serii ASP-5000K są optymalne zarówno przy druku dużych jak i średnich czy małych partii wyrobów.
 
 
Maszyny z serii ASP-5000K wyróżniają się takimi cechami jak:
  • łatwe przezbrajanie dzięki modułowi pamięci parametrów technologicznych, co umożliwia odczyt i zapis wielu różnych konfiguracji druku,
  • ograniczenie czasu nastawiania maszyny i ilości generowanych braków poprzez zastosowanie systemu wizyjnego pozwalającego spasować poszczególne sita przed rozpoczęciem druku,
  • numeryczne sterowanie - wszystkie procedury ruchu realizowane są przez serwonapędy o dużej dokładności pozycjonowania,
  • indywidualne sterowanie z pulpitu operatorskiego poszczególnymi reaktorami UV o mocy 400W/cm,
  • wydłużenie czasu pracy reaktorów UV poprzez zmniejszanie ich mocy do ok. 40% podczas przerw w pracy,
  • opcjonalne wyposażenie urządzenia w podgrzewane sita do druku farbami termoplastycznymi,
  • zdalna pomoc techniczna i aktualizacja oprogramowania za pomocą wbudowanego modułu łączności poprzez Internet i kamery internetowej transmitującej obraz z otoczenia maszyny.
 

 
 
       Maszyny serii ASP-5000K mogą być opcjonalnie wyposażone w dodatkowe moduły, umożliwiające zdobienie w innych technologiach, jak na przykład w technologii hot-stampingu. W tym wypadku wymienia się ostatni generator UV na stację do hot-stampingu, składającą się z urządzenia do automatycznego przewijania specjalnej (najczęściej metalicznej lub holograficznej) taśmy zdobiącej oraz podgrzewanej do odpowiedniej temperatury silikonowej rolki służącej do przygrzewania taśmy hot-stampingowej do miejsc pokrytych lakierem na wcześniejszej stacji sitodrukowej.

Do uzgodnienia jest także możliwość wykonania urządzenia hybrydowego, które w zależności od potrzeb drukuje techniką sitodruku lub techniką cyfrową inkjetową. W przypadku druku cyfrowego w miejsce matryc sitowych mocuje się zestawy piezoelektrycznych głowic drukujących. W tej technologii urządzenie jest gotowe do pracy bezpośrednio po podłączeniu do systemu sterowania oraz zasilania w farbę. Ilość głowic oraz rozdzielczość druku do uzgodnienia.
 
 

info@oltronik.com.pl