OLTRONIK - Maszyny i urządzenia do sitodruku
druk suszenie aktywacja nadruki kontakt
info@oltronik.com.pl
OLTRONIK - MASZYNY I URZĄDZENIA DO SITODRUKU info@oltronik.com.pl

• Automat do sitodruku na skrzynkach ACP-5000K...

sitodrukarka ASP4000/CNC
 
 

       Rodzina urządzeń ACP 5000K... to automatyczne karuzele umożliwiające nadruk metodą sitodruku dowolnej ilości kolorów na dowolnym przedmiocie (okrągłym, owalnym, płaskim, itp.). Ilości kolorów i zamontowane oprzyrządowanie (aktywacja, suszenie, itp.) zależne jest od potrzeb zamawiającego.
 
 
    Maszyna ACP-5000K16 jest przeznaczona do precyzyjnego, równoległego wykonywania nadruków na przedmiotach o przekroju kołowym, cylindrycznych, lekko stożkowych lub baryłkowych wykonanych ze szkła lub tworzyw sztucznych. Jest to konstrukcja karuzelowa o 16 stacjach wykonawczych, co umożliwia jednoczesną obróbkę 14 przedmiotów tego samego rodzaju (w tym pozycjonowanie, przygotowanie powierzchni przedmiotu, jego druk i suszenie) oraz załadunek i rozładunek. Urządzenie jest zaprojektowane do druku przedmiotów przestrzennych w maksymalnie sześciu (6) kolorach techniką sitodruku z użyciem farb UV. Maszyna przystosowana jest do szybkiej, częstej zmiany drukowanych wyrobów, co czyni ją optymalną zarówno przy druku małych, średnich jak i dużych partii drukowanych przedmiotów. Dla łatwego przezbrajania urządzenie posiada moduł pamięci parametrów technologicznych dla zapisu i odczytu wielu różnych konfiguracji druku. Aby dodatkowo przyspieszyć czas nastawy maszyna może również zostać wyposażona w system wizyjny pozwalający spasować poszczególne sita przed rozpoczęciem druku i ograniczyć czas nastawiania sit oraz ilość braków do minimum
Maszyna ACP-5000K16 jest maszyną numerycznie sterowaną, co oznacza, że ruch obiektu, stacji drukujących, jak również wszystkie inne procedury ruchu odbywają się za pomocą serwonapędów o dużej dokładności pozycjonowania. Proces suszenia każdego wydrukowanego koloru odbywa się w przyległym do sita reaktorze UV wyposażonym w źródło promieniowania UV o mocy rzędu 400W/cm długości zadruku. Ilość energii wydzielanej podczas utwardzania farby regulowana jest za pomocą pulpitu operatorskiego. Wartość prądu płynącego przez każdą z lamp jest regulowana i kontrolowana elektronicznie, a parametry prądu pracy oraz prądu spoczynkowego są ustalane dla każdej lampy indywidualnie. W czasie przerw między suszeniem poszczególnych kolorów moc lamp jest zmniejszana do wartości ok. 40% mocy nominalnej co wydłuża ich czas pracy.
Urządzenie ACP-5000K16 wyposażone jest w moduł łączności poprzez sieć INTERNET (router LAN/WAN) wzbogacony o kamerę transmitującą w czasie rzeczywistym obraz z otoczenia maszyny. Dzięki połączeniu tego rodzaju możliwa jest zdalna pomoc techniczna, monitorowanie pracy maszyny w czasie rzeczywistym oraz aktualizacja oprogramowania sterującego.
 

 
Urządzenie ACP-5000K9 jest kompletną linią drukującą w technologii sitodruku, przeznaczoną do wydajnego i precyzyjnego wykonywania wielokolorowych nadruków na skrzynkach transportowych. Linia składa się z urządzenia ACP-5000K9, transporterów buforowych dostarczających i odbierających skrzynki, automatycznych manipulatorów załadowczego i wyładowczego z funkcją obrotu skrzyni oraz reaktorów UV i promienników IR utrwalających wykonane nadruki. Urządzenie jest tzw. konstrukcją karuzelową o łącznej liczbie 9 stacji, co umożliwia równoległe drukowanie na maksymalnie 7 przedmiotach tego samego rodzaju (w tym pozycjonowanie, przygotowanie powierzchni przedmiotu, jego druk i suszenie).

Linia została zaprojektowana do druku w maksymalnie 5 kolorach z użyciem farb UV lub farb rozpuszczalnikowych w technologii sitodruku. Maszyna przystosowana jest do szybkiego, częstego i łatwego przezbrajania oraz zmiany rodzaju drukowanych skrzynek, co czyni ją optymalną przy druku zarówno małych, średnich, jak i dużych partii drukowanych przedmiotów. Aby dodatkowo przyspieszyć czas nastawy, urządzenie posiada moduł pamięci parametrów technologicznych dla zapisu i odczytu wielu różnych konfiguracji druku.

Urządzenie ACP-5000K9 jest numerycznie sterowane, co oznacza, że ruch obiektu wewnątrz urządzenia, ruchy stacji drukujących, jak również wszystkie inne procedury ruchu odbywają się za pomocą serwonapędów o dużej dokładności pozycjonowania. Proces suszenia farby odbywa się w reaktorach UV wyposażonych w źródło światła UV o mocy rzędu 400W/cm długości łuku lub przy pomocy promienników promieniowania podczerwonego. Ilość energii emitowanej podczas utrwalania wydruku, jak również inne parametry pracy reaktora ustalane są za pomocą pulpitu operatorskiego. Wartość prądu płynącego przez promiennik IR lub reaktor UV w czasie przerw między suszeniem poszczególnych kolorów zmniejszana do wartości ok. 40% wartości nominalnej. Takie sterowanie znacząco wydłuża okres użyteczności urządzenia w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych.

Urządzenie ACP-5000K9 wyposażone jest w moduł łączności poprzez sieć INTERNET wzbogacony o kamery transmitujące w czasie rzeczywistym obraz z otoczenia maszyny. Dzięki połączeniu tego rodzaju możliwa jest zdalna pomoc techniczna, monitorowanie pracy maszyny w czasie rzeczywistym oraz aktualizacja oprogramowania sterującego.

Urządzenie ACP-5000K9 jest w pełni automatyczne. Obsługi wymaga jedynie proces przezbrojenia urządzenia w zależności od rodzaju drukowanej skrzyni, układanie czystych skrzyń na załadowczym transporterze buforowym i usuwanie wydrukowanych skrzyń z wyładowczego transportera buforowego. W związku z tymi wymogami, do obsługi linii potrzeba maksymalnie 2 operatorów. W takiej konfiguracji urządzenie jest w stanie wykonać nadruk na wszystkich 4 stronach skrzyni jednego rodzaju.
 
 
 


info@oltronik.com.pl